AKTIVNÍ HORY…

V zimě lyže nebo běžky…

Využijte jedinečné polohy naší chaty v bezprostřední blízkosti SKI areálu Černá hora – Pec kousek od horní stanice kabinkové lanovky Černohorský expres. Přímo kolem nás projíždějí rolby SkiTour, díky kterým se dostanete z areálu Černá hora do areálu Pec pod Sněžkou, a to vše na jeden skipas. Zpět do Janských Lázní se snadno vrátíte skibusem k dolní stanici lanové dráhy na Černou horu. Ze dveří naší restaurace můžete vystoupit téměř rovnou do strojově upravovaných běžeckých stop na vrcholu Černé hory, nebo zahájit túru po hřebenech třeba až na Sněžku.

…v létě kola nebo pěšky!

V létě oceníte Kiosek jako nástupní bod pro cyklotrasy, turistické výšlapy s možností návštěvy nedalekých rašelinišť, která mají obzvláště za mlhavého počasí své tajemné kouzlo.

Vydařená dovolená ve východních Krkonoších má
v létě i v zimě svoji základnu u nás na Kiosku!

VÝLETY DO OKOLÍ…

Hospital Kuks

Barokní zámek z konce 17. století se zachovalou expozicí „Kouzlo apatyky“ barokní lékárny, vzácným betlémem a lapidáriem originálních soch M. B. Brauna.

Hospital Kuks je od kiosku vzdálen 26 km.

Přehrada Les království

Nedaleko obce Bílá Třemešná se nachází vodní přehrada z r. 1919. Vodní dílo je po architektonické stránce považováno za jednu z nejhezčích vodohospodářských staveb v republice.

Přehrada je od kiosku vzdálena přibližně 20 km.

ZOO ve Dvoře Králové
nad Labem

Největší kolekce afrických zvířat v Evropě, tropické pavilóny Ptačí svět a Vodní svět, galerie obrazů „Pravěk očima Zdeňka Buriana“, projížďka po Safari. Za více než 60 let své existence se zahrada rozrostla na 72 ha a patří mezi největší zoologické zahrady Česka.

Mravenčí stezka v Hostinném

Lesy na východním okraji Hostinného obývá jedna z nejpočetnějších kolonií mravence pospolitého v Podkrkonoší. Soustava hnízd je zde díky místním nadšencům dlouhodobě sledována a chráněna. Jejich úsilí bylo základem pro vybudování naučné mravenčí stezky.

Délka trasy je 4,6 km, převýšení 130 m,
doba projití 1,5 h pohodlné chůze.